zipirinsan. Blogger tarafından desteklenmektedir.
RSS
Post Icon

Dokuz kediye dokuz can aranıyor!

Şimdi size dokuz adet kediden bahsedeceğim. ...demiştim ama 7 kedi kaldı geriye, ilgilenenler için:

Kediler geçici olarak Reanimal Veteriner Kliniği'nde kalıyorlar, ziyaret etmek isteyenler bir görmüşlükleri olsun diye gidebilirler.

"Tüm çocuklarımız kısırlaştırılmış ve iç-dış parazit uygulamaları yapılmıştır. İnsanlarla ve diğer kedilerle çok iyi anlaşırlar.
Onlar için bir konteynır satın alındı. İçerisine klima, 3 kilo stoklu mama ve su kapları alınmasına rağmen onlara ömür boyu kendi kedileri gibi bakacağının sözünü veren kişi 2 hafta sonra gittiğimizde hiçbir şekilde kedilerin yanına ugramamış mama ve su koymayarak onları ölüme terkettiğini gördük. Ayrıca klimaları da elektrik faturası başka bir hayvanseverce verileceği halde şalterden kapatılmış olarak bulundu. Bu çocuklar sokağa alışık olmadıkları ve 3 tanesi kendi başlarına sokak koşullarında yaşayamayacakları için gerçekten onlara yardımcı olabilecek hayvanseverler aranmaktadır. Tüm çocuklara sahip çıkacaklara konteynır
ve kliması ile verilmesi mümkündür."

Şu söz verip tutmayıp üzerine haberdar etmeyenleri topa tutasım geliyor, sana muhtaç bir can söz konusu.

Şimdi bu kedileri teker teker tanıyalım: (erkek ♂, dişi ♀) (sokakta yaşayamaz § , sokakta yaşamasa iyi olur Ω, artık kısmet ¥)

Ω Adolf ♂ 

Sokakta kuyruğu kopmuş ve ürkmüş olarak bulunuyor. Besin yetersizliğinden dolayı yer yer tüylerinde boşluklar bulunmaktaydı. Şu an herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır.

(Berte notu: Adını da burnunun altındaki o komik lekeden almış, başka türlü neresi adolf lem bunun? Ürkek bir garip...)

§ Baçin ♀

Sokaktan kliniğimize getirildiğinde damak yarığı problemi vardı ayrıca besinsizlikten 2 aylık oldugu halde 1 aylık yavru boyutlarında ve kan degerleri alt sınırda idi, şu an sokakta yasamasını engelleyecek kronik bir solunum problemi vardır.
Oyun oynamasına ve yaşamına engel oluşturmayacak bir problem olmasına rağmen dışarıda yaşaması mümkün değildir.

§ Çimen ♀
kedith: maalesef artık aramızda değil, dehidrasyondan ölmüş, kedilerin toplu yer bulması aciliyet kazandı. (1 Aralık)

Geldiğinde kalça ve arka bacak bölgesine aldığı travma nedeniyle operasyon geçirdi. Kuyruğu köke yakın kesildi, bacağından ve kalçasından operasyon geçirdi. Geçirdiği travmaya bağlı olarak ara sıra kakasını ve çişini istem dışı yapmaktadır. Genelde kumuna gider ve titizdir.

¥  Fincan ♀

Sokaktan annesiz ve aç bir şekilde bulundu. Şu an hiçbir sağlık problemi yoktur.

§ Fırça ♀

Annesi tarafından reddedilmiş ve kalça-arka bacak bölgesine aldığı travmaya bağlı olarak kakasını çişini tutamamaktadır. Kuyruğu kökünden operasyonla alınmıştır. 

 ¥ Gümüş ♀

Sokak köpeğinin yavrularına saldırması sonucu araya girerek karna aldıgı darbeye bağlı olarak süt bezleri parçalanmış ve karın kasları yırtılmış olarak kliniğimize gelmiştir. Operasyon sonrası herhangi bir sağlık problemi yoktur.

Ω Korsan ♂
ev bulmuş kerata (1 Aralık)
Annesi tarafından reddedilmiş ve geçirdiği göz enfeksiyonu sonucu tek gözünü kaybetmiştir. Herhangi bir sağlık problemi yoktur. 

¥ Üzüm ♀

Geldiğinde bağışıklığının çok düşük olması sonucu kulak enfeksiyonu, generalize mantar lezyonları ve solunum yolu enfeksiyonu vardı. Şu an çok sağlıklıdır.

¥ Ufak kız (bence renklerine göre ♀) 

Hakkında detaylı bilgi gelince ekleyeceğim.

Şimdi bu yavruların hepsine birden bakabilecek kişiler varsa, konteynır ve klima verilecek, daha önce ücret karşılığında dahi bakılmadıkları için ince elenip sık dokunacaklar. Hatta mümkünse ben bakılıp bakılmadıklarını bizzat kontrol edebileceğim yakınlıkta yerlere öncelik tanıyacağım. Elbette tek tek sahiplenmeniz de mümkün, yine de açıkta kalan kedicikler olacaktır.

Zatı mav-ı alilerini yerlerinde ziyaret etmek için:

Kaldıkları klinik: http://www.reanimal.com.tr/

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 yorum:

Yorum Gönder